Uroda i higiena osobista

Piękno zaczyna się w nocy

Chcesz wyglądać pięknie każdego ranka? Pomogą w tym kremy-maski na noc, które łączą łatwość pielęgnacji i składniki aktywne.

Współczesna kosmetologia coraz częściej i skuteczniej zaczęła wykorzystywać wiedzę z zakresu chronobiologii. To nauka, która bada zmiany zachodzące w skórze w ciągu dnia. Dokładne rozpoznanie potrzeb skóry nabiera szczególnego znaczenia podczas wieczornego rytmu, ponieważ lepsze efekty można osiągnąć stosując odpowiednie kosmetyki.

W rytmie wieczornym

Wieczorem temperatura ciała wzrasta, a krążenie krwi przyspiesza. Skóra lepiej wchłania składniki odżywcze z kosmetyków, a tempo tego procesu znacznie się zwiększa. Wykorzystaj ten czas na zmywanie makijażu i oczyszczanie twarzy. Warto aktywniej działać, aby przygotować się na nocną odnowę skóry.

Kiedy śpisz, między 22:00 a 5:00, Twoja skóra intensywnie pracuje. Przywrócona zostaje naturalna warstwa ochronna naskórka, regeneruje się kolagen i elastyna, toksyny są wydalane z organizmu i gromadzone w pęcherzu, a rano zostaną wyeliminowane. Noc to czas intensywnej odnowy komórek, które dzielą się dziesięciokrotnie szybciej niż w dzień.

Technologia Sleeping Packet

W Azji fałszywe maski na twarz i kremy wieczorowe są bardzo powszechne. Nazywa się to pakietami „do spania”. Maska składa się głównie z gęstego żelu i jest stosowana po wieczornym myciu i nawilżaniu skóry. Maseczka na noc pozostawia cienką warstwę, którą rano zmywa się. Następnego dnia skóra jest całkowicie odmłodzona, wygładzona i dogłębnie nawilżona. Moda na takie torby zawitała do Stanów Zjednoczonych i Europy. Zachodnie koncerny kosmetyczne zaczęły tworzyć zaawansowane technologicznie kremy na noc.

Flirtowanie technologii z naturą

Kremy-maski na noc wraz z zaawansowanymi komponentami technologicznymi przechowują również cenne substancje roślinne. Tylko uzupełniają się wzajemnie. Na przykład niektóre kremy Goldwell zawierają silny przeciwutleniacz, który zwalcza oznaki zmęczenia, usuwa ziemiste odcienie skóry i martwe cząsteczki.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Solve : *
12 × 17 =